O FORMACI

FORMACE JE ČESKÉ AUTORSKÉ PAPÍRNICTVÍ, které se specializuje na převážně ruční výrobu papírenských produktů s autorskou grafikou. Práce s papírem a ruční výroba nás baví. Nejvíc nás ale naplňuje, pokud můžeme prostřednictvím svých výrobků předávat dál i radost a inspiraci. Jednotlivé produkty nám procházejí pod rukama od návrhu až po konečné zpracování. Vznikají v malé domácí dílně, která voní papírem, lepidlem a neustále v ní něco šustí. Snažíme se vám předat kvalitní design, myšlenku a radost. Chceme svými výrobky inspirovat k akci — malujte, piště, skicujte, lepte, buďte prostě tvůrčí! 

 

 KDO TVOŘÍ FORMACI? 

Formace není jen designová značka. Je to i společný koníček, splněný sen a nikdy nekončící dobrodružství, které prožíváme ve dvou. Každý máme na starosti svůj díl příběhu, ale jen když fungujeme společně, dává to celé smysl.

Já, VERONIKA, jsem formaci založila v létě 2013 jako studentka grafického designu na FUD UJEP v Ústí nad Labem. Miluji experimentování, hledání těch správných tónů barev, ideálních kompozic, vzorů a zvlášť záležet si nechávám na výběru papíru. Jsem ta, kdo má na starosti grafiku, vymýšlení nových produktů a výrobu. Ze všeho nejvíc mě těší, když čtu milý mail od zákazníka. V tu chvíli vím, že to co děláme, děláme dobře.

Stejně to cítí i LUKÁŠ. Jako správný chlap si vzal na starosti ty méně zábavné stránky podnikání. Stará se o technické zázemí, stroje, logistiku a část výroby. Rád vynalézá, staví a vylepšuje. To právě on postavil naše prodejní stánky, zařídil celou dílnu a otextoval část webu.
  JAK VYRÁBÍME? 

Na čem si dáváme opravdu záležet, je KVALITNÍ PAPÍR A ŘEMESLO. Výrobky nechrlíme po tisících kusech, ale nabízíme produkty v malých nákladech a sériích. V naší dílně probíhají všechny řemeslné práce – od řezání, vrtání, bigování nebo kašírování až po finalizaci kroužkové či šité vazby. Naše postupy jsou časově náročné, ale my věříme, že tuto řemeslnou pečlivost poznáte a dokážete ocenit.

Většina produktů je vytvořena z papíru. Ten není pouze obyčejným materiálem na psaní či kreslení. Papír má hodně vlastností a ty se promítají do našeho výběru. A že jsme vybíraví! Co musí papír splňovat, aby se stal součástí našich produktů? Základním předpokladem je papír bez povrchové úpravy a bělení. Takový papír je přirozený, hrubší s příjemným barevným tónem. Je příjemný na dotek, lahodí oku a dokonce voní. Pro naše výrobky tak vybíráme dražší a kvalitnější papíry, které jsou jedinečné svými vlastnostmi. Věděli jste třeba, že papír na obálkách sešitů a zápisníků obsahuje 15 % rostlinného odpadu z citrusových plodů a 30 % recyklovaných vláken?

 

 PROČ NÁS PODPOŘIT? 

 • navrhujeme vlastní autorské vzory a produkty, které jinde nenajdete
 • všechny naše výrobky jsou charakteristické velkým podílem ruční řemeslné práce
 • svým nákupem podporujete lokální českou značku, za kterou stojíme my dva, Veronika a Lukáš
 • používáme výhradně certifikované ekologické papíry, které minimálně zatěžují přírodu
 • vyrábíme produkty z krásných výběrových papírů
 • každý malý kousek papíru, se snažíme dále využít k upcyklaci, téměř nám nevzniká odpad
 • produkty vznikají exkluzivně v malých nákladech a sériích

  Naše moto "my tvoříme obal, vy tvoříte obsah"


  IMG_0074