o formaci

 

- - - dílna - - -

Formace – my tvoříme obal, vy tvoříte obsah

Formace je malé autorské papírnictví, které se specializuje na převážně ruční výrobu papírenských a textilních produktů s autorskou grafikou. Práce s papírem a ruční výroba nás baví. Nejvíc nás ale naplňuje, pokud můžeme prostřednictvím svých výrobků předávat dál i radost a inspiraci. Jednotlivé produkty nám procházejí pod rukama od návrhu až po konečné zpracování. Vznikají v malé domácí dílně, která voní papírem, lepidlem a neustále v ní něco šustí. Snažíme se vám předat kvalitní design, myšlenku a radost. Chceme svými výrobky inspirovat k akci ⟶ malujte, piště, skicujte, lepte, buďte prostě tvůrčí! 

 

 

 

- - - srdíčko - - -

když dva jsou jeden

Formace není jen designová značka. Je to i společný koníček, splněný sen a nikdy nekončící dobrodružství, které prožíváme ve dvou.
Každý máme na starosti svůj díl příběhu, ale jen když fungujeme společně, dává to celé smysl.

Já, Veronika, jsem formaci založila v létě 2013 jako studentka grafického designu na FUD UJEP v Ústí nad Labem. Miluji experimentování, hledání těch správných tónů barev, ideálních kompozic, vzorů a zvlášť záležet si nechávám na výběru papíru. Jsem ta, kdo má na starosti grafiku, vymýšlení nových produktů a výrobu. Ze všeho nejvíc mě těší, když čtu milý mail od zákazníka. V tu chvíli vím, že to co děláme, děláme dobře

Stejně to cítí i Lukáš. Jako správný chlap si vzal na starosti ty méně zábavné stránky podnikání. Stará se o technické zázemí, stroje, logistiku a část výroby. Rád vynalézá, staví a vylepšuje. To právě on postavil naše prodejní stánky, zařídil celou dílnu a otextoval část webu.

 

 

 

- - - nůžky - - -

ruční výroba a výběrový papír

Na čem si dáváme opravdu záležet, je kvalitní papír a řemeslo. Výrobky nechrlíme po tisících kusech, ale nabízíme produkty v malých nákladech a sériích. V naší dílně probíhají všechny řemeslné práce  od řezání, vrtání, bigování nebo kašírování až po finalizaci kroužkové či šité vazby. Naše postupy jsou časově náročné, ale my věříme, že tuto řemeslnou pečlivost poznáte a dokážete ocenit.

Většina produktů je vytvořena z papíru. Ten není pouze obyčejným materiálem na psaní či kreslení. Papír má hodně vlastností a ty se promítají do našeho výběru. A že jsme vybíraví! Co musí papír splňovat, aby se stal součástí našich produktů? Základním předpokladem
je papír bez povrchové úpravy a bělení. Takový papír je přirozený, hrubší s příjemným barevným tónem. Je příjemný na dotek, lahodí oku a dokonce voní. Pro naše výrobky tak vybíráme dražší a kvalitnější papíry, které jsou jedinečné svými vlastnostmi. Věděli jste třeba, že papír na obálkách sešitů a zápisníků obsahuje 15 % rostlinného odpadu z citrusových plodů a 30 % recyklovaných vláken?

 

 

 

- - - eko - - -

proč nás podpořit

  • navrhujeme vlastní autorské vzory a produkty, které jinde nenajdete
  • všechny naše výrobky jsou charakteristické velkým podílem ruční řemeslné práce
  • svým nákupem podporujete lokální českou značku, za kterou stojíme my dva, Veronika a Lukáš
  • používáme výhradně certifikované ekologické papíry, které minimálně zatěžují přírodu
  • vyrábíme produkty z krásných výběrových papírů, žádné lesklé a bílé papíry!
  • každý malý kousek papíru, se snažíme dále využít k upcyklaci, téměř nám nevzniká odpad
  • produkty vznikají exkluzivně v malých nákladech a sériích


IMG_0074